EF » EFnet » Novice » Ekonomisti do prvega naslova v Poslovni ligi NZS

Ekonomisti do prvega naslova v Poslovni ligi NZS

21.06.2017

V soboto, 17. 6. 2017, je bil na Brdu pri Kranju zaključni turnir Poslovne lige Nogometne zveze Slovenije. Ekipa Ekonomske fakultete je že drugo leto zapored na zaključnem turnirju pometla s konkurenco iz vse Slovenije ter prepričljivo zmagala. V predtekmovanju so naši fantje najprej premagali ekipi ŠD Lama-Titus Dekani (2:0) in Cinkarna Celje (3:1) ter se tako kot prvi iz svoje predtekmovalne skupine uvrstili v izločilne boje. Nato so v četrtfinalu odpravili ekipo Marmor Hotavlje (4:1), v polfinalu ekipo ŠD Skupina Helios (4:1) ter v finalu še enkrat ekipo ŠD Lama-Titus Dekani (ponovno 4:1). Na zaključnem turnirju na Brdu so Ekonomsko fakulteto zastopali prof. dr. Tomaž Čater, doc. dr. Kir Kuščer, Niki Bojič, Savo Bojič, Luka Jurišič, Mark Kralj, Marko Makivič, Rok Petrič in Ažbe Platiša, ne smemo pa pozabiti tudi na člane naše ekipe, ki so sicer sodelovali na štirih dogodkih v okviru rednega ligaškega dela: prof. dr. Simon Čadež, prof. dr. Marko Hočevar, mag. Vinko Zovko, Sašo Novak in Jan Kužner. Kot prvaki iz Slovenije so se nogometaši Ekonomske fakultete uvrstili tudi na evropsko prvenstvo poslovno-nogometnih lig septembra letos v Krakowu na Poljskem, kjer se bodo za naslov evropskega prvaka borili z zmagovalci nacionalnih lig iz drugih evropskih držav in tako prispevali k še večji prepoznavnosti Ekonomske fakultete. Novica o tem izjemnem uspehu naših nogometašev je odmevala tudi na POP TV, o čemer lahko več preberete na naslednji povezavi: http://www.24ur.com/sport/nogomet/ekonomisti-do-prvega-naslova-v-poslovni-ligi-nzs-2.html.

Slike z zaključnega turnirja na Brdu si lahko ogledate tudi v naši fotogaleriji. Vsem nogometašem Ekonomske fakultete iskreno čestitamo!