EF » EFnet » EFnews » Letošnja Jesenska bančna šola v nekoliko prilagojeni podobi

Letošnja Jesenska bančna šola v nekoliko prilagojeni podobi

07.10.2020

V letošnjem letu je koronavirus spremenil mnoge razsežnosti našega vsakdanjega življenja. Tudi v gospodarstvu so bili potrebni nujni in hitri ukrepi, pri čemer so se številni novi izzivi pojavili prav znotraj bančnega sektorja. Slednji so bili v povezavi z bančno regulativo in upravljanjem kreditnih tveganj v času krize delno osvetljeni na Jesenski bančni šoli, ki so jo letos med 15. in 18. septembrom na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani že drugo leto zapored organizirali Nova KBM ter Karierni centri.

Poleg upravljanja kreditnih tveganj v času krize Covid-19 je bila znotraj bančne šole kot rdeča nit predstavljena še tematika, povezana z ocenjevanjem primernosti članov upravljalnega organa in nosilcev ključnih funkcij. Ta je zaobjela notranje upravljanje bank, osvetlila t. i. ocenjevanje »Fit in Proper« ter aktualno regulativo na tem področju. Znotraj štiridnevnega izobraževalnega programa so študenti, željni znanja s področja bančništva, imeli priložnost prisluhniti odličnim predavanjem tako zaposlenih na banki kot tudi profesorjev Ekonomske fakultete ter sodelovati pri reševanju skupinskih izzivov, ki sta jim na zadnji dan Jesenske šole sledili predstavitev in razglasitev dveh zmagovalnih ekip.

O letošnji Jesenski bančni šoli smo se pogovarjali z Urško Umer iz Sektorja za razvoj zaposlenih v Novi KMB. Ta nam je zaupala naslednje: »Koncept Jesenske bančne šole Nove KBM se v primerjavi z lanskim letom ni veliko spremenil. Študentom smo letos želeli predstaviti nove teme, zato smo vsebino tudi spremenili oziroma osvežili. V letošnjem letu smo povečali število opravljenih predavanj s strani banke ter povečali obseg praktičnega dela po skupinah. Celotni program bančne šole se je za en dan podaljšal, s tem pa tudi priložnost za daljši čas reševanja izzivov. Trenutna situacija s Covid-19 je spremenila način organizacije oziroma priprave na dogodek. V kolikor bi se situacija zaostrila, smo bili pripravljeni na online izvedbo predavanj. Menimo pa, da smo ne glede na trenutne ukrepe dogodek izpeljali po načrtih, ustrezno in v skladu z vsemi obstoječimi ukrepi. Omejiti je bilo treba število udeležencev, v primerjavi z lanskim letom pa tudi ni bilo toliko poudarka na mreženju.«

Poleg Nove KBM in Abanke je bil soorganizator dogodka tudi Karierni center Ekonomske fakultete. Slednji pri svojem delovanju stremi k čim tesnejšemu povezovanju s podjetji in za študente organizira različne dogodke za karierni in osebni razvoj, pri čemer poudarjajo, da je »sodelovanje Ekonomske fakultete z gospodarstvom ključnega pomena. Veseli nas, da smo z Novo KBM že drugo leto organizirali bančno šolo za študente. Znanje, ki ga študentje pridobijo tekom študijskih let, je tako dopolnjeno s praktičnimi primeri iz prakse in nasveti iz prve roke. Dodatno pa je velika dodana vrednost za študente mreženje s predstavniki podjetja in možnost predstavitve rešitev izzivov članom uprave banke.« Pomembnost sodelovanja poudarjajo tudi pri Novi KMB in zaključujejo: »Tudi nas veseli, da lahko sodelujemo pri takšnih dogodkih, saj menimo, da so obojestransko koristni – tako pridemo v stik z novimi idejami, ki jih imajo študentje in se srečanje potencialno razvije tudi v kakšno nadaljnje sodelovanje.«

Zagotovo je torej interakcija med podjetji in študenti res dodana vrednost za obe strani. Študenti imajo priložnost spoznati delovanje organizacij v praksi ter tako nadgraditi teoretično znanje, ki ga pridobijo tekom študija. »Take priložnosti so res izjemne za nas študente, ki smo željni novega znanja in želimo neko dodano vrednost ob koncu študija, zaradi katere se bomo razlikovali od drugih,« nam je zaupal eden od udeležencev in dodal, da je z izvedbo Jesenske šole bančništva res zelo zadovoljen, na koncu pa še zaokrožil: »Organizacija je bila zares odlična. O vseh potrebnih informacijah smo bili pravočasno obveščeni, omogočeno nam je bilo tudi, da smo skupinske izzive reševali na fakulteti, kjer so bila na voljo razkužila in maske. Večina predavanj je bila zanimiva, predvsem mi je bilo všeč, ker je bila vsebina aktualno obogatena, na predstavitvah pa smo vsi bili deležni konstruktivnih kritik, ki nam bodo na poslovni poti zagotovo prišle prav

Študentje, ki so se udeležili Jesenske bančne šole, so ponovno dokazali, da si želijo nekaj več in z odprtimi rokami čakajo na izzive, ki jih bo nedvomno prinesla prihodnost. Glede na to, da se začenja novo študijsko leto, naj nam bodo vsem v opomnik besede dekanje Ekonomske fakultete, ki pravi, da trdno, resno in odgovorno delo pripelje do želelnih rezultatov. Zato si upajmo in od sebe zahtevajmo več, saj bomo tako zanesljivo uspeli.

Prihajajoče dogodke, ki se bodo na fakulteti odvili v organizaciji Kariernega centra EF, lahko spremljate na njihovi Facebook strani. Že prihodnji teden boste imeli na kariernem sejmu DMI ONLINE WEEK 2.0 priložnost spoznati potencialne delodajalce, razmere na trgu dela ter mnoge druge zgodbe o uspehu, med njimi prav zgodbo o združitvi Nove KBM in Abanke. Več informacij in prijava: www.ef.uni-lj.si/dmi/online.

Anja Puc, Efnews


Image gallery:

Related news

Publish your comment: