Predaval je gost iz prakse: Tomaž Šmid, Microsoft Slovenija
20.11.2006
V ponedeljek, 23.10.2006 je študentom prvega letnika VPŠ predaval gost iz prakse – Tomaž Šmid. Tomaž Šmid je svetovalec v slovenski podružnici Microsofta, enega največjih globalnih podjetij, in deluje na področju poslovnega svetovanja podjetjem pri izboru in uvedbi poslovno inteligenčnih sistemov.
V svojem predavanju se je osredotočil na predstavitev vloge in pomena poslovne informatike v sodobnem poslovanju, konkretno, pri podpori odločanju.
Poudarek je bil na konkretnih primerih iz več kot desetletne prakse, s pomočjo katerih so bile študentom jasno predstavljene nove poslovne in zaposlitvene priložnosti, ki jih bodočim diplomiranim ekonomistom prinaša poznavanje in uporaba sodobnih poslovno inteligenčnih sistemov in na sploh informacijske tehnologije.