“Dragon Boat festival”
10.06.2013Konfucijev inštitut, Konfucijev inštitut - zgodilo se je

»Dragon Boat festival« je pomemben kitajski praznik z eno izmed najdaljših zgodovin. V nedeljo 09.06.2013, smo ga tako na Bledu na plaži v Veliki Zaki praznovali že drugič.
Praznik smo obeležili z tekmovanjem v veslanju s čolni, tokrat okrašeni z zlatimi zmajevimi glavami, zaradi česar se ta praznik tako imenuje.
Letos se je tekmovanja v veslanju udeležilo 14 ekip. Ekipo sta sestavljala po dva predstavnika moškega in ženskega spola. Zmagovalci drugega »Dragon boat festivala« v Sloveniji so bili tako predstavniki Društva za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto.
Poleg tekmovanja v veslanju je bilo poskrbljeno tudi za okrepitev z tradicionalno kitajsko hrano. Med drugim je bila na meniju jed »Zogzi«, ki je na Kitajskem značilna za ta festival, saj je v času sredine poletja znani pesnik Qu Yuan poskušal
opozoriti kralja in domačine na vdor Qinov. Ko so le tej vdrli in prevzeli mesto Yingdu, je bila pesnikova žalost tako globoka, da se je utopil v Miluo reki. Legenda pravi, da so ljudje metali riž v reko, da se ribe ne bi gostile na pesnikovem truplu. Sčasoma je to preraslo v tradicijo jedi.
Konfucijev inštitut iskreno čestita tekmovalcem ter se zahvaljuje občini Bled ter ostalim partnerjem za vso pomoč pri organizaciji, vsem študentom prostovoljcem pa posebna zahvala za pomoč pri izvedbi projekta.
Več fotografij si lahko ogledate v galeriji spodaj.
Related news
- Mesec oktober na Konfucijevem inštitutu28.10.2019
- Digitalizacija plačilnih sredstev inštrument za promocijo kitaj…28.05.2019
- Izpit HSK09.04.2019
- Chinese Mindset 2: Understanding Chinese Consumers (predavateljic…19.03.2019
- Praznovanje kitajskega novega leta v domu starejših občanov Fu…18.02.2019




















