EF » EFnet » Novice » Ekonomska fakulteta po več letih ponovno prvak v Univerzitetni odbojkarski ligi

Ekonomska fakulteta po več letih ponovno prvak v Univerzitetni odbojkarski ligi

23.04.2018

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za šport  2:1 (25:22, 23:25, 26:24)

Naši odbojkarji so v četrtek, 19. aprila 2018, po petih letih znova postali prvaki v Univerzitetni odbojkarski ligi. Ekipi Ekonomske fakultete in Fakultete za šport sta pokazali eno najbolj razburljivih in izenačenih predstav v zgodovini univerzitetnih ligaških odbojkarskih tekmovanj.

V tesnem prvem nizu so v končnici bolje odigrali naši ekonomisti, set se je zaključil z rezultatom 25:22 v njihovo korist. V drugem nizu je kapetan Fakultete za šport, Mark Maraž, opravil menjavo na korektorskem mestu, kar se je pozitivno odrazilo na igri njegove ekipe, ki je v končnico niza vstopila z majhno prednostjo. Ekonomisti so igrali izjemno borbeno in so izničili zaostanek. Študentje Fakultete za šport pa so kljub temu uspeli zaključiti tretjo žogo za niz in izenačiti na 1:1. Najbolj dramatičen je bil tretji, odločilni niz. Začetek je kazal na gladko zmago študentov Fakultete za šport, saj so povedli s kar 9:2. Ekonomisti so se nato zbrali in zmanjšali razliko, vseeno pa je rezultat kazal v prid igralcev Fakultete za šport. Pri 14:10 so imeli kar 4 zaporedne priložnosti, da ubranijo naslov prvakov UOL. Ekonomisti so pokazali fanatično borbenost v obrambi in Gašper Plahutnik je z uspešnim napadalnim udarcem izenačil rezultat na 14:14. To pa je bil šele začetek dramatične končnice, ki ji kar ni in ni bilo konca. Študenti Fakultete za šport so si skupno priborili kar 10 zaključnih žog za naslov prvaka, a niso mogli prebiti jeklene obrambe igralcev Ekonomske fakultete. V odločilnih napadalnih akcijah so blesteli Plahutnik, Dulai in Tomazin, v obrambi pa je odlično poveljeval libero Košir. Tehtnica se je začela počasi prevešati na stran Ekonomske fakultete in v petem poskusu so ekonomisti slavili z neverjetnih 26:24.