EF » EFnet » Novice » Ekipa Ekonomske fakultete osvojila naslov najboljše poslovno-nogometne ekipe v Sloveniji

19.06.2019

V nedeljo, 16. junija 2019, je bil v Športnem parku Radomlje zaključni turnir Poslovne lige Nogometne zveze Slovenije, ki se ga je udeležilo 12 najboljših ekip iz cele Slovenije (po 4 najboljše iz ljubljanske, mariborske in koprske lige). Ekipa Ekonomske fakultete je na maratonskem turnirju pri skoraj 35 stopinjah Celzija s petimi zmagami in enim neodločenim izidom po lanskem tretjem mestu že drugič osvojila naslov najboljše poslovno-nogometne ekipe v Sloveniji. V predtekmovanju so naši fantje najprej premagali ekipi Mercator Primorska (6 : 0) in DPZ Impol (2 : 0) ter remizirali z ekipo Elektro Maribor (2 : 2), s čimer so se kot prvi iz skupine D uvrstili v izločilne boje. Tam so nato v četrtfinalu najprej premagali ekipo Mercator Ljubljana (7 : 2), v polfinalu ekipo Odelo (4 : 3) ter nato v finalu še enkrat »utrujeno« ekipo Elektro Maribor (8 : 2). Kot prvaki iz Slovenije so se nogometaši Ekonomske fakultete uvrstili tudi na evropsko prvenstvo poslovno-nogometnih lig v Bolgariji, kjer se bodo letošnjo jesen za naslov evropskega prvaka borili z zmagovalci nacionalnih lig iz drugih evropskih držav in tako prispevali k še večji prepoznavnosti Ekonomske fakultete.

Vsem nogometašem Ekonomske fakultete iskreno čestitamo!