Praznik zmajevega čolna
18.06.2014Konfucijev inštitut, Konfucijev inštitut - zgodilo se je

Tudi letos je Konfucijev inštitut Ekonomske fakultete Ljubljana organiziral Praznik zmajevega čolna ali po kitajsko »duanwu jie«. Praznovanje je potekalo v soboto, 7. junija 2014, na Bledu, v Veliki Zaki.
Praznik smo proslavili s tekmovanjem v veslanju, na katero se je prijavilo 15 tekmovalnih ekip. Ekipo so sestavljali štirje člani, dva predstavnika moškega in dve predstavnici ženskega spola, ki sta med veslanjem držali zmajevo glavo. Otroci so se lahko preizkusili v igranju tradicionalnih kitajskih iger.
Na praznovanju je bilo poskrbljeno tudi za okrepčilo s kitajsko hrano. Obiskovalci so tako lahko poskusili različne dobrote kitajske kuhinje, med njimi tudi »zongzi« – jed, ki je narejena iz lepljivega riža z različnimi nadevi in zavita v bambusov list.
Konfucijev inštitut Ljubljana se zahvaljuje občini Bled ter drugim partnerjem za pomoč pri organizaciji, vsem študentom prostovoljcem pa za pomoč pri izvedbi projekta. Čestitamo vsem tekmovalcem.
Related news
- Mesec oktober na Konfucijevem inštitutu28.10.2019
- Digitalizacija plačilnih sredstev inštrument za promocijo kitaj…28.05.2019
- Izpit HSK09.04.2019
- Chinese Mindset 2: Understanding Chinese Consumers (predavateljic…19.03.2019
- Praznovanje kitajskega novega leta v domu starejših občanov Fu…18.02.2019







