Predstavitev jubilejnega zbornika revije Economic and Business Review (EBR)
20.10.2016EfNews, EfNews_novice
»Bogata zakladnica za mlajše generacije«
V torek, 18. oktobra 2016, je bil na Ekonomski fakulteti (EF) v Ljubljani predstavljen jubilejni zbornik revije EBR, ki je bil izdan ob 70. obletnici EF. Revija EBR že dobrih 66 let v slovenskem prostoru izdaja visokokakovostna, teoretična, empirična, praktična ali politično priporočilna raziskovalna dela z različnih področij ekonomije in poslovanja.
V uvodnem nagovoru je dekanja EF, prof. dr. Metka Tekavčič, izpostavila praznovanje jubilejnega zbornika znanstvene revije EBR, nanizala je izjemne dosežke EF na področju ekonomskih in poslovnih ved.
»Začetek EBR sega v leto 1950, ko so se sproti pridno nabirali odlični članki, prispevki ter zanimivi podatki na področju ekonomije, ekonomskih vprašanj ter tudi o zgodovini razvoja Slovenije in bivše Jugoslavije,« je pojasnila prof. dr. Tjaša Redek, ki je tudi glavna urednica jubilejnega zbornika revije EBR. K razvoju ter sooblikovanju te revije so veliko prispevali tudi avtorji na področju posameznega razvoja ekonomije. Na vprašanje, kakšni so bili odločitveni kriteriji za vključitev različnih člankov v jubilejni zbornik revije EBR, je prof. dr. Redek pojasnila: »Vsako desetletje je zastavljeno tako, da na eni strani skušamo s članki orisati makroekonomsko dogajanje, drugo stran pa obarvati s področjem poslovnih ved.«
»Včasih je bila revija EBR preveč teoretična ter premalo poudarjena s praktičnimi primeri.«
Eden izmed soustvarjalcev znanstvene revije EBR, dr. Zarjan Fabjančič, je izpostavil: »Njeno iskanje je bilo povezano z iskanjem prve generacije ekonomskih študentov, ki je bila ustanovljena štiri leta prej, in s tem istočasno ustanovljena pobuda za Društvo ekonomistov Slovenije. V takratnem času je bila revija povezana z vsemi društvi ekonomistov v bivši Jugoslaviji.« Na vprašanje, zakaj je bila revija že od samega začetka bolj ali manj obarvana v smeri teorije, je dr. Fabjančič pojasnil: »Mnogo tega, kar je v ekonomski reviji plasiralo njeno pot, je bilo povezano z učnimi programi predvojnih fakultet, katerih značilnost je bila, da je prevladal bolj teoretični pristop in malo manj poslovno-organizacijski, kot ga danes imenujemo.«
Marina Ristić, EFnews
Related news
- Mobilno bančništvo v Sloveniji še v povojih13.11.2020
- Dogodek Delo mene išče tokrat na spletu16.10.2020
- Letošnja Jesenska bančna šola v nekoliko prilagojeni podobi07.10.2020
- Dr. David Friedman: ”Država ni dobrodelni bog, ampak jo sestav…29.06.2020
- Informativni dan za magistrski študij: Znanje, ki odpira mnoga v…05.06.2020